Wczytuję dane...
Model: OIL SB I 6
Waga produktu: 130 kg
Gwarancja: 10 lat
Realizacja zamówienia: 10 dni
Wysyłka od: 40.00 PLN

Separator ropopochodnych OIL SB I

Separator substancji ropopochodnych z odmulaczem i by-passem pięciokrotnym

Separatory substancji ropopochodnych to urządzenia, których zadaniem jest oczyszczanie wód deszczowych odprowadzanych z parkingów, stacji benzynowych czy dróg. Separatory oczyszczają również ścieki technologiczne, które pochodzą np. z myjni samochodowych, warsztatów, a także miejsc składowania pojazdów. Substancje ropopochodne są zatrzymywane w komorze separacyjne. Separator jest wyposażony w osadnik odmulający, który idealnie nadaje się dla systemów myjni samochodowych, gdzie pojawia się zwiększona ilość piasków, mułów, błota oraz wyposażony jest w obejście (by-pass) o przepływie pięciokrotnie większym od przepływu nominalnego. Obejście jest rozwiązaniem zabezpieczającym mniejszy przepływ nominalny w sytuacjach nadmiernych odpadów. Separator stosowany jest najczęściej do oczyszczania wody deszczowej na parkingach lub placach demontażu pojazdów.
Separatory OIL I posiadają wkład koalescencyjny, co pozwala uzyskać stężenia poniżej 5 mg/l oleju na odpływie w standardowych warunkach testowych. Separatory są wykonane zgodnie z normą PN EN 858 (norma dotycząca konstrukcji oraz użytkowania prefabrykowanych separatorów ropopochodnych mówi o standardzie, jaki powinny spełniać separatory stosowane w budownictwie) oraz posiadają certyfikacje CE według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011, dodatkowo są atestowane przez Państwowy Zakładu Higieny (ATEST PZH).
Separator należy również do grupy w pełni retencyjnych - 100% przepływu jest kierowana przez separator.
Skład zestawu separatora
 • Komora separacyjna
 • Komora odmulacza
 • Wkład koalescencyjny
 • by-pass (pięciokrotny)
 • Automatyczne zamknięcie
 • Model
  Przepływ [l/s]
  Objętość separatora [l]
  Objętość odmulacza [l]
  Długość [mm]
  Szerokość [mm]
  Wysokość [mm]
  Średnica króćców [mm]
  Wysokość dopływu [mm]
  Wysokość odpływu [mm]
  Waga [kg]
  Typ zbiornika
  OIL SB I 6
  6-30 540
  600
  2760
  1 000
  1 100
  200
  780
  740
  130 C
 • Tego typu separatory występują w zakresie przepływu od 3 do 25l/s.
 • W razie konieczności posadowienia głębiej separatora istnieje możliwość zamontowania nadbudowy (jednej lub kilku) o wys. 30 cm dostępnych w naszym sklepie.
Polecamy