Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.10 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 10 dni
Wysyłka od: 9.00 PLN

BIOPREPARAT BIOPREPARAT NOVESAN 100g

Charakterystyka biopreparatu

Preparat Novesan to preparat mikrobiologiczny przeznaczony do przyspieszania procesu kompostowania. Składa się z pożytecznych i  niepatogennych szczepów bakteryjnych, które w swoim metabolizmie wytwarzają enzymy odpowiedzialne za prawidłowe i szybkie kompostowanie odpadów pochodzenia  organicznego takich jak: resztki roślinne, opadłe owoce, skoszona trawa, obierki, skorupki jaj, fusy z kawy i herbaty, popiół drzewny, papier, korę, trociny i rozdrobnione gałęzie.

 ZALETY STOSOWANIA PREPARATU

- przyspieszenie procesu kompostowania

- higienizacja kompostu

- zmniejszenie objętości pryzmy kompostowej

- redukcja nieprzyjemnych zapachów towarzyszących procesowi kompostowania

- zwiększenie zawartości substancji odżywczych w kompoście m.in. wielocząsteczkowych substancji próchniczych


DAWKOWANIE I SPOSÓB STOSOWANIA 

  Zawartość opakowania przewidziana jest do przetworzenia 5m3 kompostowanej masy. Odmierzoną ilość preparatu rozpuścić w 5 litrach letniej wody (30-40 C) i dokładnie wymieszać ( najlepiej w pojemniku z tworzywa sztucznego). Po około 20-30 minutach polać pryzmę przygotowaną w ten sposób zawiesiną roboczą. Kompost układać warstwowo, każdą warstwę zaszczepić preparatem. Należy pamiętać o utrzymaniu pryzmy w odpowiedniej wilgotności. W przypadku świeżo skoszonej trawy preparat stosować po 5 dniach. Do przygotowania zawiesiny roboczej nie używać naczyń ani narzędzi wykonanych z metalu. Nie ubijać pryzmy kompostowej.

Uwaga!

Środki ostrożności: Na skutek niewłaściwego postępowania z preparatem może powstać pył, którego wdychanie może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych. Długotrwały kontakt z preparatem może powodować lekkie podrażnienia skóry. W przypadku kontaktu z oczami  bądź skórą przemyć  wodą. W przypadku połknięcia wypłukać usta   i gardło wodąaga!. W przypadku powstania reakcji alergicznej należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Preparat przechowywać w temperaturze poniżej 40 C w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Polecamy