Wczytuję dane...

BIOLOGICZNE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW JPR AQUA

Jpr Aqua Fil d'eau

Złoże do rozbudowy oczyszczalni drenażowej lub szamba .W Z złożu biologicznym zachodzą procesy tlenowe po wstępnym podczyszczeniu w warunkach beztlenowych w osadniku gnilnym .Nośnikiem bakterii tlenowych tworzących biomasę, której składnikami pożywienia są ścieki, jest struktura zatopionych w złożu biologicznych włókien tekstylnych. Tlen dostarczany jest za pomocą dyfuzorów umieszczonych na dnie zbiornika przy pomocy zamontowanej w skrzynce elektrycznej dmuchawy. Napowietrzenie drobnopęcherzykowe  zwiększa współczynnik przemiany materii organicznych poprzez reakcje biochemiczne (utlenianie i redukcje).

ZŁOŻE BIOLOGICZNE FIL D’ EAU– konstrukcja zewnętrzna jest identyczna jak osadnika gnilnego Family 2000. Budowa wewnętrzna jest natomiast o wiele bardziej zróżnicowana technologicznie. W złożu zawieszone są ramy włókna poliestrowego POLITEX, na których zaczepione są szczepy bakterii tlenowych. Natlenienie złoża odbywa się poprzez dyfuzory drobno-pęcherzykowe zasilane kompresorem.
Regularna praca kompresora powoduje stały ruch konwekcyjny w złożu. Zjawisko to sprzyja pełnemu natlenieniu układu oraz eliminuje proces sedymentacji osadów. Ścieki doczyszczane w 98 % wydostają się ze złoża przez otwór wylotowy. Doczyszczone ścieki muszą być odprowadzone do środowiska naturalnego, to znaczy: rowu melioracyjnego, rzeki, jeziora, burzówki lub drenażu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów